طرح پشتيباني (مشاوره، راهنمايي، آموزش) از فارغ التحصيلان دانشگاهي جهت حضور موفقيت آميز و استفاده از فرصتها در كشورهاي معتبر خارجي

کلیه فارغ التحصیلان در اغلب رشته هاي دانشگاهی از قبيل فنی ومهندسی، علوم پایه، علوم انساني و مديريت، گروه علوم پزشکی و ... میتوانند با پرداخت هزینه های مختصر از سرویس راهنمایی و برنامه هاي پشتيباني اين مؤسسة به منظور حضور موفقيت آميز در كشورهاي معتبر خارجي استفاده نمايند بدون اينكه ريسك مالي بالايي را در اين زمينه متقبل شوند و بدين ترتيب از طريق دستيابي به PLAN هاي درآمدي و شغلي در اين كشورها، آينده و موفقيت خود را گارانتي نمايند.

كشورهاي هدف

استراليا، نيوزلند، كانادا، ايرلند جنوبي و آلمان

مدت زمان طرح

مدت زمان لازم براي واجد شرايط شدن متقاضيان از 2 تا 3سال بسته به شرايط آنان.

شرايط اوليه لازم براي ورود متقاضيان به اين طرح

 • حداقل تحصيلات ليسانس
 • حداكثر سن تا 30 سال
 • داشتن گذرنامه معتبر و يا امكان دريافت آن بدون محدوديت خروج از كشور

توجه1:

پذيرش متقاضيان با سنين بالاتر از 30 سال مشروط به بررسي رزومه آنان مي باشد.

توجه2:

براي شركت در اين طرح، داشتن سابقه كار مرتبط يا تسلط به زبان خارجه الزامي نيست. در واقع هدف از اين طرح آماده كردن متقضيان در مسير آموزش زبان خارجه (انگليسي يا آلماني) و كسب سوابق كار مرتبط در يك بازه زماني 2 تا 3 ساله است.

جزئيات و مراحل

آشناسازي متقاضيان با برنامه هاي موفق

و قابل دسترس در كشورهاي معتبر (ويزاي تخصص، شركت در برنامه هاي كارآموزي، استفاده از بورسهاي تحصيلي) در قالب جلسات حضوري، مجازي و ارسال فايل هاي اطلاعاتي.

ارزيابي شرايط متقاضيان

با توجه به گزينه هاي موجود و كمك به آنان در انتخاب برنامه مناسب.

طراحي برنامه

اقدام قدم به قدم (STEP BY STEP) .

پشتيباني مستمر

تا كسب شرايط لازم .

و همچنين:

 • راهنمايي، هدايت و آموزش (در صورت نياز) متقاضيان در مسير كسب مهارت در زبان انگليسي و آمادگي جهت شركت در آزمونهاي آيلتس، تافل يا PTE .
 • راهنمايي و پشتيباني از متقاضيان در كسب سابقه كار تخصصي مرتبط با رشته تحصيلي.

سناريوهاي خروجي

 • كسب شرايط لازم جهت دريافت پذيرش تحصيلي در مقاطع فوق ليساسن و دكترا از طريق بورس تحصيلي .
 • كسب شرايط لازم جهت ورود به بازار كار كشورهاي مورد نظر از طريق شركت در برنامه هاي كارآموزي.
 • كسب شرايط لازم جهت ورود به بازار كار كشورهاي مورد نظر از طريق دريافت ويزاي تخصص.

هزينه ها

 • حق الزحمه موسسة‌ جهت آماده سازي متقاضيان (برگزاري جلسات آموزشي، طراحي برنامه اقدام و پشتيباني مستمر) در بازه زماني مطرح شده از 350 هزار تومان تا نهايتا يك و نيم ميليون تومان بسته به شرايط متقاضي و نوع سرويس دريافتي متفاوت است.
 • در صورتيكه متقاضيان در طي اين برنامه واجد شرايط شوند، حق الزحمه مؤسسة‌ در پيگيري پرونده افراد واجد شرايط شده در سناريوهاي مطرح شده از چهار و نيم تا شش ميليون تومان است كه مبالغ پرداختي قبلي متقاضيان از آن كسر خواهد گرديد.
 • هزينه هاي اقدام تا مرحله دريافت ويزا در سناريوهاي مطرح شده بعد از واجد شرايط شدن بين 5 تا 8 هزار دلار آمريكا بسته به نوع برنامه و شرايط متقاضي خواهد بود.

چند نكته در ارتباط با اين طرح

 • توليد كننده هاي موفق، توليد كننده هايي هستند كه تفكر صادراتي دارند و محصولات خود را با كيفيت صادراتي به بازار ارائه مي نمايند . چه توليد كالا و چه توليد خدمات. نبايد فراموش شود كه يك فارغ التحصيل دانشگاهي هم يك توليد كننده است كه ميخواهد محصول خود را كه همان تخصص اش مي باشد، در بازاري به نام بازار كار به خريداراني كه همان كارفرمايان هستند بفروشد لذا از اين منظر اين طرح به فارغ التحصيلان دانشگاهي كمك مي نمايد كه به يك محصول صادارتي تبديل شوند.بالطبع كساني كه به اين سطح از كيفيت برسند، موضوع موفقيت شغلي و اشتغال آنان در داخل كشور ديگر يك موضوع پيش پا افتاده و حل شده خواهد بود حتي اگر نخواهند در آينده براي فرصتهاي خارج از كشور اقدام نمايند.
 • در اين طرح فارغ التحصيلان دانشگاهي فرصت كافي (2 تا 3سال) براي كسب شرايط لازم را دارند از قبيل كسب سابقه كار مرتبط، مهارت در زبان خارجه و همچنين پس انداز پول براي هزينه هاي اقدام.
 • با شركت در اين طرح و به دنبال آن آشنا شدن با plan هاي موجود موفقيت در فضاي بزرگ بين المللي و ترسيم دور نماي كار، به متقاضيان كمك خواهد شد كه از وضعيت ياس و نااميدي خارج شده و با كسب انگيزه لازم بتوانند مسير را با موفقيت طي نمايند.
 • كليه متقاضيان تا زمان قرار گيري در برنامه هاي موفق و سناريوهاي مطرح شده ميتوانند از پشتيباني اين مؤسسة‌ برخوردار باشند (از صفر تا صد).

صرفه جويي در زمان و هزينه متقاضيان

بسيار بسيار ديده ميشود كه به علت عدم راهنمايي مناسب و يا كسب اطلاعات غلط، خيلي از متقاضيان براي قرار گيري در برنامه هاي اعلام شده اقداماتي ميكنند كه در واقع نه تنها هيچ كمكي به آنان نخواهد كرد بلكه پرت زمان و هزينه را براي آنان به دنبال مي آورد از قبيل دريافت برخي گواهينامه هايي كه به گفته اعطا كنندگان آنها اعتبار بين المللي دارد و يا كسب سوابق كاري كه امتيازي درآينده محسوب نخواهد شد و يا اقدام در كسب مدارك دانشگاهي بالاتر (فوق ليسانس و دكترا) كه ممكن است اثر معكوس داشته و متقاضيان را از مسير موفقيت دور نمايد و يا انتخاب كشورهايي كه نخواهد توانست به خواسته هاي بلند مدت متقاضيان پاسخ مثبت دهد.

برنامه پشتيباني ويژه براي آندسته از متقاضياني كه توانايي كسب سابقه كار مرتبط با رشته تحصيلي خود را ندارند:

طراحي ، پشتيباني، مديريت و نظارت كليه موارد و برنامه ها توسط مهندس حميد قدمگاهي مدير و كارشناس اين مؤسسة‌ صورت مي پذيرد با حدود 20 سابقه در امور استخدامي و تامين نيروي شركتهاي معتبر و واحدهاي صنعتي در داخل كشور و بيش از 10 سال سابقه مشاوره و راهنمايي امور تحصيلي و اقامتي و استخدامي در بخش خارج از كشور.

به پشتيباني اين سابقه فعاليت و دانش و اطلاعات تخصصي حاصل شده از نيازهاي كارفرمايان و كمبودهاي موجود در بازار كار،‌ امكان ارائه سرويسهاي مشاوره و راهنمايي از طريق روش كوچينگ ( پشتيباني و ارتباط مستمر) با كيفيت و كارآمدي مناسبي وجود دارد كه در نوع خودش منحصر به فرد است و ميتواند به عنوان يك فرصت در اختيار فارغ التحصيلان دانشگاهي قرار گيرد تا بتوانند سابقه كار مرتبط با رشته تحصيلي خود را آغاز نمايند البته به شرط اينكه براي كار در اين حوزه علاقه مند باشند. اين برنامه پشتيباني از جلسات راهنمايي و مشاوره گرفته تا برخي موارد آموزشي و همچنين فعاليتهاي كارآموزي را در بر ميگيرد. امكان ارائه سرويس جستجوي كارفرما و معرفي به كار براي متقاضيان ساكن در شهر مشهد در اغلب رشته ها نيز فراهم است.جزئيات اقدامات و مواردي كه در اين قسمت پيگيري خواهد گرديد در گامهاي سه گانه ذيل معرفي شده است:

گام اول

 • ترسیم موفقیت شغلی( درآمد+رضایت) از طریق استخدامی و آشنا کردن متقاضیان با مقوله کارآفرینان سازمانی.
 • آشنا کردن متقاضیان با مقوله کوچینگ شغلی و نقش آن در مسیر موفقیت مراجعین.
 • آشنا سازي متقاضيان با مقوله career plan و اهميت طراحي آن.
 • آشنا كردن متقاضيان با مقوله بازار كار و مفاهيم ماركتينگ و مشتري مداري و كاربردهاي آن در اين حوزه.
 • آشنا کردن متقاضیان با کیفیتهای مورد انتظار از آنان براي ورود به بازار کار از ديدگاه خريدارن محصول (كارفرمايان).
 • آشنا کردن متقاضیان بامقوله قابليتهاي شخصي (Personal Skills) و تاثير آن در استخدام و پيشرفت شغلي.
 • آشنا سازی متقاضیان در تهیه رزومه و انجام مصاحبه شغلی.
 • آشنا سازي متقاضيان با مقوله كارآفريني سازماني و مفاهيم و كاربردهاي مرتبط با آن.

موارد بالا معمولا از طريق ارسال فايلهاي اطلاعاتي و همچنين برگزاري چندين جلسه مشاوره حضوري يا غير حضوري با متقاضيان به مدت يكماه در دستور كار قرار خواهد گرفت.

گام دوم

ارزیابی کمبودهای متقاضی بسته به رشته تحصیلی و شغلی برای ورود به بازار کار (در حيطه دانش و مهارتهاي فني) با توجه به اشراف اطلاعاتی مشاور از نیاز بازار کار در بخشهای مختلف صنعتی و اقتصادی و کمک به متقاضی که اولا با این کمبودها آشنا شود و ثانیا بتواند یک برنامه زمانبندی برای اوکی کردن آنها تنظیم کند و این برنامه رو پیوست career plan خودش بنماید. این اتفاق میتواند بصورت self study، شرکت در برنامه های آموزشی و یاشرکت دادن متقاضی در برنامه های کار آموزی باشد.بازه زمانی مورد نیاز بسته به رشته های مختلف ممکن است بین 3 تا۶ ماه باشد.

گام سوم

معرفي متقاضيان به فرصتهاي كارآموزي يا شغلي با توجه به شبكه ارتباطي اين موسسة‌ با واحدهاي صنعتي و شركتهاي معتبر طرف قرارداد همكاري. اين سرويس ويژه آندسته از متقاضياني است كه ساكن شهر مشهد مي باشند. ساكنين ساير شهرها و استانها مي توانند از راهنمايي هاي مشاوره جهت اقدام در اين زمينه برخوردار گردند.

و همانطور كه قبلا اشاره شد در كنار مواردي كه متقاضيان جهت كسب سابقه كار مرتبط بايد طي كنند بصورت موازي برنامه هاي آموزشي در كسب زبان خارجه مورد نظر (انگليسي يا آلماني با توجه به نوع برنامه هاي در دست اقدام) نيز بايد در دستور كار قرار بگيرد. در همين ارتباط امكان راهنمايي، هدايت و آموزش متقاضيان در مسير كسب مهارت در زبان انگليسي و آمادگي جهت شركت در آزمونهاي آيلتس، تافل يا PTE نيز فراهم است كه جزئيات آن را مي توانيد در برنامه پشتيباني و آموزشي زبان انگليسي اين مؤسسة مشاهده نماييد.