بسیاری از دانشگاه ها در ایرلند رتبه خوبی در سطح بین المللی دارند و تحصیل در ایرلند به عنوان یک انتخاب محبوب برای دانشجویان بین المللی بحساب می آید. انتخاب های متنوع از موسسات آموزش عالی با ترکیبی از شهر تاریخی، حومه شهر زیبا و فرهنگ منحصر به فرد ایرلند را می توان چندین نمونه از مزایای تحصیل در ایرلند برشمرد.

دانشگاه های ایرلند

تحصیل در ایرلند در مراکزی شامل دانشگاه، کالج هاي تخصصی و موسسات فنآوری امکان پذیر است. موسسه های فنآوری، طیف گسترده ای از برنامه های حرفه ای از جمله هتل داری، بهداشت و درمان، داروخانه ها، رسانه ها، منسوجات، بازاریابی و بسیاری دوره های دیگر را پوشش می دهند. هفت دانشگاه دولتی ایرلند و یکی از 14 موسسه فن آوری در رنکیینگ جهانی QS جزو 650 دانشگاه برتر جهان در سال 2015/16 هستند. ایرلند همچنین دارای هفت دانشکده در بخش خصوصی می باشد. شهرهاي دوبلين، گالوي و كورك سه شهر عمده و مقصد دانشجويي در اين كشور است.

هزینه های تحصیل و زندگی

دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف مستلزم پرداخت هزینه می باشند که منوط به رشته انتخابی و دانشگاه های مورد نظر متفاوت است که می توان بین 10 تا 16 هزار يورو در سال در نظر گرفت و علاوه برآن هزینه های زندگی در ایرلند برای دانشجویان به صورت میانگین بین 600 تا 800 یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن ، غذا ، رفت و آمد ، بیمه و سایر هزینه هایی است که دانشجو ملزم به پرداخت آنها در زمان تحصیل خود می باشد .

ذکر این مطلب از اهمیت بالایی برخوردار است که هر فرد که قصد ادامه تحصیل در کشور ایرلند را داشته باشد ، قبل از سفر و برای سفارت ، باید نامه ای مبنی بر پشتوانه مالی نشان دهد که مبلغ آن برابر یک سال زندگی و تحصیل در کشور ایرلند باشد .

تحصیل در ایرلند – اقامت در ایرلند

افرادی که در کشور ایرلند مشغول تحصيل هستند به طور قطع به دنبال اخذ اقامت در این کشور هستند. به طور کلی این افراد می توانند 7 سال به تحصيلات خود در ايرلند ادامه دهند و معمولا در صورت امكان تنظيم قرارداد كار و كسب سابقه كار چندين ساله در اين كشور ميتوانند براي دريافت اقامت دائم خود از اين كشور اقدام نمايند. از اين رو برنامه تحصيل در ايرلند ميتواند (به شرط بررسي كامل جوانب آن) منجر به زندگي و كار متقاضيان بين المللي در اين كشور و حتي اتحاديه اروپا منتهي گردد.

خدمات قابل ارائه به متقاضيان تحصيل در ايرلند با هزينه شخصي و يا بورس تحصيلي

  • ارزيابي شرايط متقاضيان براي ورود به اين برنامه، تشريح ضرورتهاي لازم در اخذ پذيرش و ويزاي تحصيلي و همچنين مدارك مورد نياز در هر مرحله.
  • تهيه نقشه راه (Action Plan) و دستور العمل اقدام همراه با پيشنهاد مسير (Study Pathway) براي متقاضيان (انتخاب رشته، مقطع و دانشگاه) بسته به شرايط بازار كار كشور ايرلند و همچنين شرايط اختصاصي هر متقاضي بطوريكه علاوه بر موفقيت در دريافت ويزاي تحصيلي، تضمين كننده كار و اقامت متقاضيان پس از اتمام تحصيلات در اين كشور نيز باشد.
  • كمك به آماده سازي آندسته از متقاضياني كه در حال حاضر شرايط لازم براي اقدام را ندارند اما در يك بازه زماني حداكثر 2 ساله امكان كسب شرايط را خواهند داشت.
  • كمك به متقاضيان در تكميل فرمهاي تقاضا و جمع آوري مدارك در هر مرحله.
  • پشتيباني از متقاضيان در كسب مهارت زبان انگليسي و دريافت مدرك IELTS بصورت خصوصي و Self Study از طريق دريافت برنامه و برگزاري جلسات پشتيباني بصورت آنلاين.

با مديريت و پيگيري مهندس حميد قدمگاهي با بيش از ده سال سابقه تخصصي در امور مرتبط با تخصص و تحصيل در استراليا

در صورت تمايل جهت دريافت خدمات و قرار گيري در برنامه هاي معرفي شده ميتوانيد فرم ارزيابي را تكميل نموده و یا اينكه با مؤسسة ‌تماس بگيريد.