اقامت از طریق خرید ملک

اتباع خارجی که اقدام به خرید املاک و مستغلات درترکیه می نمایند درمرحله اول قادر به اخذ اجازه اقامت یک ساله با قابليت تمديد در سنوات بعد را خواهند بود و در صورت كسب شرايط لازم در طي 5 تا 8 سال اقامت موقت از اين طريق، ممكن است امكان دريافت اقامت دائم تركيه رو نيز داشته باشند . البته این قانون سالهاست نسبت به اتباع کشورهای اروپایی و امریکا اجرا شده و بر اساس قوانین جدید كه به تصویب رسیده است، اتباع کشور ایران نیز می توانند با خرید ملک در ترکیه به اقامت دائم این کشور دست یابند. از سال ۲۰۱۶ اقامت موقت یک ساله به دو ساله تغییر یافت و در واقع خرید ملک در ترکیه از اين نظر ميتواند يك امتياز باشد.قانون اعطای اجازه اقامت به اتباع خارجی در قبال خرید املاک و مستغلات در کشور ترکیه که اتباع بسیاری از کشورهای منطقه مشتاقانه در انتظار تصویب آن بودند پس از انتشار در روزنامه رسمی دولت ترکیه لازم الاجرا اعلام شد.

توجه شود كه برخلاف خيلي از تبليغات كذب ماهواره اي و آ‍ژانسهاي فروش ملك در تركيه، خريد ملك در اين كشور نميتواند به تنهايي تضمين كننده دريافت اقامت دائم و يا شهروندي تركيه باشد و شروط ديگري همچون حسن سابقه، سايقه حضور و زندگي در كشور تركيه واثبات توانمندي مالي (پروسه ارزيابي) در مدت 5 تا 8 سال زندگي متقاضي در تركيه، نوع ملك خريداري شده از نظر موقعيت قرار گيري و واجد شرايط بودن ملك، همگي از شروط مهم و كليدي هستند كه از همان ابتدا بايد مورد دقت و نظر قرار گيرند.متاسفانه هرساله تعداد زيادي از هم وطنان ايراني بدون شناخت و اطلاع از اين طريق متحمل هزينه هاي گزافي ميشوند.

خدمات قابل ارائه به كساني كه از اين طريق مايل به اقدام هستند:

  • دريافت اطلاعات صحيح و قانوني از ويژگيها، اقدامات لازم و مراحل اين گزينه در طي جلسات مشاوره تخصصي و كمك به متقاضيان در ارزيابي شرايط. در صورتيكه متقاضي تشخيص دهد اين گزينه ميتواند گزينه مناسبي باشد .
  • پيگيري كارهاي اداري و اقامتي اوليه متقاضيان از طريق كارگزار همكار و مقيم مؤسسة‌ در استانبول.
  • ارتباط دادن متقاضي با دفاتر قانوني و معتبر خريد ملك در كشور تركيه. دفاتري كه ضمن در نظر گرفتن كليه شرايط مورد نظر خريداران ايراني، موارد با قيمت و كارآيي مناسب را به متقاضيان معرفي مي نمايند. اين دفاتر ، مراكزي هستند كه حسن سابقه آنها براي اين مؤسسه محرز گرديده است.
    • با مديريت و پيگيري مهندس حميد قدمگاهي با بيش از ده سال سابقه تخصصي در امور مرتبط با تخصص و تحصيل در استراليا

      در صورت تمايل جهت دريافت خدمات و قرار گيري در برنامه هاي معرفي شده ميتوانيد فرم ارزيابي را تكميل نموده و یا اينكه با مؤسسة ‌تماس بگيريد.