دفتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی پارس از سال 1379 با مجوز رسمی وزارت کار به منظور سرویس دهی به کارفرمایان و جویندگان کار داخل کشور در شهر مشهد(درقالب بخش خصوصی) شروع به فعالیت نمود و با شناسايي بازار كار در بخش صنعت و برقراری ارتباط گسترده با کارفرمایان در اين حوزه، توانست مقام نمونه کشوری را از طرف وزارت کار در سال 1382 کسب نماید. به منظور پاسخگویی به نیاز جویندگان کار در خارج از کشور از مسیری مطمئن و قانونمند، این مؤسسة با کسب مجوز اعزام نیروی کار به خارج از کشور تحت عنوان کاریابی بین المللی از وزارت کار در سال 1384 در این زمینه فعالیت خود را آغاز نموده و بيش از يكدهه در اين حوزه سابقه فعاليت دارد. راهنمايي، مشاوره، آماده سازي و اعزام نيروهاي متخصص (عمدتا در بخشهاي فني و مهندسي، پزشكي) به كشورهاي استراليا ، آلمان و همچنين پيدا كردن كارفرما (Sponsor) براي متقاضيان ايراني در كشورهاي منطقه از جمله فعاليتهاي قبلي صورت گرفته در اين موسسة بوده است.

و اما اينك با توجه به سوابق قبلي و تجارب كسب شده و همچنين با توجه به تقاضای بازار کار بین المللی به نیروهای متخصص، فني، جوان و آموزش ديده، اين موسسة تمركز فعاليت خود را برا اساس اصول ذيل پايه ريزي نموده است:

  • جستجو و شناسايي برنامه ها موفق با قابليت جذب متقاضيان ايراني (عمدتاً متخصصين و فارغ التحصيلان دانشگاهي) در كشورهاي توسعه يافته و نه الزاما هر كشور خارجي و شناسايي، تجزيه و تحليل اقدامات لازم براي واجد شرايط شدن.
  • معرفي برنامه هاي شناسايي شده به عنوان plan هاي موفق به متقاضيان با بيان شرايط واقعي آنان بدور از تبليغات كاذب.
  • راهنمايي متقاضيان در كسب شريط لازم از طريق برگزاري جلسات مشاوره تخصصي ارزيابي شرايط ،معرفي برنامه و مسير و سپس راهنمايي در پيگيري پروسه از صفر تا صد.
  • برقراري ارتباط همكاري بصورت مستقيم و بدون واسطه با منابع (Sources) و فراهم كنندگان خدمت (Providers) در كشورهاي هدف و بالطبع معرفي سرويسها و مسيرها با هزينه هاي كمتر و كارآمدي بيشتر.

دانش و ارتباطات شكل گرفته اين موسسه در سالهاي گذشته با تعدادي از انجمنهاي حرفه اي و تخصصي، سازمانهاي مهاجرتي و مسئول در صدور ويزا، دفاتر استخدامي همكار (Recruiter ها)، كالجها و مراكز آموزشي و كارفرمايان و شركتهاي بين المللي همگي به خدمت گرفته شده است تا تضمين كننده ارائه خدمات ما باشد.
علاوه بر این، این مرکز در تلاش است تا با شناسايي و معرفي نیروی انسانی مورد نیاز کارفرمایان خارجی در ایران و ارائه خدمات مرتبط در حوزه HR به اين شركتها ، زمینه فعالیت و سرمایه گذاری آنان را در داخل کشور تسهيل نماید.

Our Mission Is: Your Success & Your Future

[pic]
مدیر و مشاور كار، تحصيل و اقامت در خارج از كشور: مهندس حمید قدمگاهی
کارشناس ارشد مدیریت (کارآفرینی)
عضو موسسین و اولين هيئت مديره انجمن صنفی کاریابی های بین المللی کشور.